Auto nacpané pašovanými cigaretami odhalili v pondělí nad ránem policisté v Kamenickém Šenově. Octavii s německou poznávací značkou řídil 32letý muž z Polska, který zpočátku s policisty ochotně komunikoval. To se změnilo ve chvíli, kdy se hlídka začala zajímat o igelitové pytle přikryté dekou, které ležely na zadních sedačkách a také v kufru vozidla.

Záhy vyšlo najevo, že obsahují cigarety, označené běloruskými kolky. „Jednalo se o 454 kartonů cigaret značky Fest a 249 kartonů cigaret značky Minsk označených běloruskými tabákovými nálepkami,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Tím, že cizinec tento kontrabant dovezl do České republiky, porušil vyhlášku českého ministerstva financí o používání tabákových nálepek při značení tabákových výrobků. Na neodvedení daně tak způsobil České republice škodu ve výši 370 199 korun.

„V této souvislosti mu již policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Za to mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala Baláková.