Jedná se o 24letého Českolipana, který je známým majitelky bytu a udržuje s ní komunikaci přes sociální síť facebook. A právě přes facebook zjistil, že na delší dobu opustila republiku. Protože věděl, kde bydlí, rozhodl se, že její domácnost omrkne a případně využije.

Nástěnný kalendář vydaný u příležitosti 100. výročí založení Československa.
Liberecký kraj slaví letošní Rok republiky kalendářem i akcemi

Vzhledem k tomu, že matka jeho kamarádky ponechala při kontrole bytu pootevřené okno kvůli větrání, dostal se do něj bez větších problémů. „Opuštěnou domácnost použil dokonce dvakrát k přespání a navíc odtud odnesl do zastavárny televizor a horské jízdní kolo,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Kamarádce tím způsobil škodu za nejméně 6 500 korun.

To, že se v bytě pohyboval nezvaný host, zjistila matka majitelky, která si z ulice všimla nápadně otevřené okenice, kterou předtím ponechala jen v poloze na malé větrání. ,Kriminalistům se podařilo odcizené věci zajistit a vrátí je majitelce. Pachateli, který už byl v minulosti za krádeže trestán, nyní hrozí až tříleté vězení.

Devítiletý Dominik žije jen s babičkou, která ho má ve své péči.
Sbírka pro Dominika vynesla zatím před 50 000 korun

Okresní soud v České Lípě ho už svými dvěma rozsudky za krádeže potrestal podmíněným trestem odnětí svobody v trvání pěti měsíců se zkušební dobou do srpna příštího roku a také mu uložil obecně prospěšné práce v počtu 150 hodin.

„Majitelka by měla pro příště velmi zvážit, zda je nutné na facebook vyvěsit informaci o tom, že odjíždí ze svého domova na dlouhodobý pobyt za hranice. A toto varování platí pro všechny uživatele sociálních sítí. Přehnané sdílení soukromých informací se může uživatelům sociálních sítí vymstít podobně jako mladé ženě z České Lípy,“dodala Baláková.

Jitka Volfová dovedla ANO 2011 k vítězství v České Lípě.
ANO v České Lípě povede do komunálních voleb Volfová