V úterý 12. července kolem 21. hodiny oslovil v českolipském baru Hong Kong v Příbramské ulici sedmatřicetiletého hosta o devět let mladší muž, původem cizinec. Vylákal ho ven s tím, že si s ním chce v klidu o něčem promluvit. Vzdálili se společně jen několik metrů od restaurace, když jej vyzval k tomu, aby mu vydal svoji peněženku. Když to muž odmítl, dostal pěstí do obličeje, což zapříčinilo jeho pád na zem. Agresor využil polohu napadeného, aby si do něj ještě několikrát kopl. Následně mu prohledal kapsy a požadovanou peněženku si vzal sám. Bylo v ní kolem 6 000 korun. Pachatel si svou oběť vyhlédl již v provozovně, když si všiml, že má muž u sebe vyšší finanční částku.

Lupič ihned po činu zmizel a napadený se vrátil zpět do baru a jeden z hostů kontaktoval tísňovou linku.

„Přivolaní policisté hlídkové služby na místo okamžitě vyjeli a lupiče po krátké době vypátrali na chodbě panelového domu v Příbramské ulici, kde se schovával v pátém poschodí. Odpovídal popisu útočníka, který měli k dispozici, a navíc v něm několik svědků poznalo člověka, který z místa činu od napadeného utíkal," říká policejní mluvčí Ivana Baláková. Policisté muže zadrželi necelou hodinu po spáchání činu. Vyšetřovatel ho viní ze zločinu loupeže, za který mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Navíc mu dnes trestní stíhání rozšířil o další skutek, a to o přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jedná se totiž o cizince, který byl rozhodnutím soudu v minulosti z České republiky vyhoštěn, a toto rozhodnutí je stále v platnosti.

Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby, protože se obává, že by mohl násilnou trestnou činnost zopakovat a nebo se trestnímu stíhání vyhýbat. Obviněný byl v České republice v minulosti za loupeže opakovaně pravomocně odsouzen. „V některých případech své oběti velmi surově zbil. Sedmatřicetiletý Českolipan měl s nadsázkou řečeno v úterý večer štěstí, že z útoku vyvázl jen s pohmožděnými žebry a bolestivým poraněním v oblasti oka," dodává Baláková.