Minulý týden omdlela na ulici Jizerská v Liberci starší žena. Nejenže se hned nedočkala pomoci, ale jak se později ukázalo, dokonce byla okradena.

„Žena měla namířeno do restaurace Březová Alej, kde měla mít sraz se svojí kamarádkou. Do restaurace však již nedošla, neboť se jí po cestě udělalo nevolno a omdlela," popsala policejní mluvčí liberecké krajské policie Vladimíra Šrýtrová.

Podle ní už měla žena dokonce restauraci na dohled, když upadla. „Probrala se až v sanitce. Pomoc jí přivolala náhodná kolemjdoucí," dodala Šrýtrová.

Problém nastal, když po ženě začali lékaři požadovat doklady. V tu chvíli si uvědomila, že nemá kabelku. „Měla v ní kromě dokladů také finanční hotovost, klíče od domu, platební kartu a také dioptrické brýle," vyjmenovala policejní mluvčí.

Podle Šrýtrové se do podobné situace může dostat každý. Policie proto žádá veřejnost, aby jí pomohla s pátráním po člověku, který neváhal okrást bezbrannou ženu, o níž nemohl vědět, v jakém se nachází zdravotním stavu.

„Naštěstí se jedná o výjimečný případ. Nevybavuji si, že by letos k něčemu podobnému došlo," potvrdila Šrýtrová.

Případem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení ve Vratislavicích. Pachatel může být v případě, že bude dopaden, obviněn z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku. Do vězení by mohl jít až na dva roky.

Policie hledá zloděje

V tuto chvíli se policie obrací na veřejnost, zda si někdo v době kolem 20:50 hodin 29. září nevšiml na ulici Husova, poblíž restaurace Březová Alej někoho, kdo by utíkal či šel s koženou kabelkou tmavě modré barvy obdélníkového tvaru a s uchem.

Informace je možné předávat policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.