Krátce před 21 hodinou přijela hlídka městské policie k panelovému domu v ulici Na Jílech na sídlišti Špičák v České Lípě.

„Strážníci na místě našli jednoho muže ležet na zemi s bodnou ranou v rameni, pořezanou rukou a dalšími drobnými zraněními. Případ předali policii," uvedla Eva Vlastníková, tisková mluvčí českolipské městské policie.

Celému zranění předcházela nejprve hádka mezi třicetiletým mužem a čtyřiadvacetiletým mladíkem, do které se později zapojili někteří rodinní příslušníci mladšího z mužů a také jeho přítelkyně.

Během incidentu došlo k tomu, že mladší muž napadl nožem třicetiletého muže a bodl ho do oblasti ramene.

„Zranění utrpěla i blízká příbuzná mladíka, kterou zdravotníci převezli s vážnějším poraněním čelisti do liberecké nemocnice. Tu měl úderem pěstí napadnout právě třicetiletý muž, kterým sám skončil na nemocničním lůžku," popsala Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie.

Policisté jsou na samém počátku vyšetřování a v této souvislosti již zahájili úkony trestního řízení pro výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví. Již teď je ale jisté, že incident bude mít dohru v trestním řízení.