Otřesný případ týrání koček vyšetřují policisté na Českolipsku. Počínání čtyřiasedmdesátileté ženy a jejího příbuzného, kteří kočky zavázali do neprodyšného pytle, jedno ze zvířat nepřežilo. Policie ženu obvinila z týrání zvířat zvlášť surovým a trýznivým způsobem.

DRASTICKÝ ZPŮSOB

Toulavou kočku, která se ve společnosti svých dvou koťat zabydlela na zahradně rodinného domu seniorky, žena nejprve krmila. Po čase ale požádala strážníky o odchyt zvířat.

„Nakonec se s nimi dohodla na tom, že je odchytne sama a dá jim vědět, aby si je převzali. Bohužel tento záměr zrealizovala drastickým způsobem, při kterém kočky vystavila ohromnému utrpení, které vedlo až k úhynu jedné z nich,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Odchytem nechtěných návštěvnic seniorka pověřila svého příbuzného, který každou kočku zvlášť umístil do neprodyšného pytle a ten pevně zavázal. Zvířata v nich neměla žádný přísun vzduchu a takto je v pytlích bez jakékoliv další pozornosti ponechala v kůlně na zahradě téměř 24 hodin. Po odchytu prý zjistila, že ten den strážníci na jejich odvoz nemají čas.

„Kočky se v pudu sebezáchovy snažily z pytlů vysvobodit a tím se nejen extrémně vysílily a vystresovaly, ale navíc jim brzy začal docházet kyslík,“ popsala Baláková. Když si pro zvířata přijeli následující den nic netušící strážníci, předala jim žena už silně zapáchající pytle. Kočky v nich nejevily žádné známky života.

V pytlích strážníci našli apatická vystresovaná koťata v zuboženém stavu. Třetí kočka mučivé útrapy nepřežila. „Podle závěrů znaleckého posudku uhynula v důsledku udušení mimořádně trýznivou smrtí. Koťata si převzala do péče pracovnice útulku,“ dodala policejní mluvčí.

Za týrání zvířat hrozí ženě až tříletý trest vězení.