Pachatelé se specializovali na na originální autorádia z octavií. „Jednou se ale za tmy spletli a omylem se pokusili vloupat do Škody Rapid. Když to zjistili, ani do auta nevnikli. Majiteli však stejně způsobili desetitisícovou škodu na karosérii a okně,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Povedený čtyřlístek stihl na Českolipsku dohromady napáchat škodu za 134 tisíc korun.

Dopadnout je pomohla svědkyně, která minulý týden v noci ze čtvrtka na pátek přivolala policisty poté, co si všimla, že u škodovky zaparkované na českolipském sídlišti Lada postává podezřelý mladý muž. „Nedaleko parkoviště jsme podezřelého objevili. O tom, že máme před sebou toho "správného" muže, svědčilo i to, že se po půlnoci procházel po sídlišti s pracovními rukavicemi na rukách a z kapsy mu vyčuhoval šroubovák,“ řekla Baláková. Po krátkém mlčení se muž k vloupání do aut přiznal.

Téhož dne nad ránem policisté zadrželi i jeho tři komplice. Čtyřlístek tvoří muži ve věku 31, 34, 36 a 41 roků. Tři z nich už mají za sebou nějakou tu kriminální minulost. Ještě v závěru minulého týdne si všichni čtyři převzali usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin krádeže. „Odcizená autorádia bohužel stačili do svého zadržení rozprodat,“ dodala Baláková.