Sedmadvacetiletý muž z Českolipska měl zakázané řízení, a jak se ukázalo, byl pod vlivem drog. Mladíkovi hrozí až pětiletý trest vězení.
Alfu Romeo se středočeskou registrační značkou hlídka zastavila v katastru Hrádku nad Nisou. Řidič byl podle mluvčího ústeckých celníků Jiřího Nejedlého velmi nervózní.

„Postrádal doklady a jevil známky požití psychotropní látky,” uvedl Nejedlý.
Při prohlídce auta pak celníci objevili lék značky Sudafed, který není pro prodej v České republice registrován. Plata s více než 2 tisíci tabletami ležela v batohu za sedadlem řidiče, další balení léků byla v zavazadlovém prostoru. Našli i plynovou pistoli.
Každá z tablet obsahuje 60 miligramů pseudoefedrinu, ze kterého se droga vyrábí. „Je zřejmé, že takové množství tablet nemělo sloužit jako léčivo,” poznamenal Nejedlý.

Muž je stíhán za nedovolenou výrobu omamných a psychotropních látek, trest mu ale hrozí i za maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení pod vlivem drog. Celníci v Libereckém kraji pašeráky léků odhalili už několikrát, naposledy začátkem října.
Lidem, kteří se léky snaží pašovat, hrozí přísné tresty. Příkladem je Tomáš Husák, který byl přistižen při pokusu dovézt z Polska bezmála 11 tisíc tablet. Vrchní soud v Praze mu za to v září uložil tři roky vězení. (čtk)