Dne 21. září 2007 nahlásil otec pohřešování svého syna. Hledaný Tomáš KUČERA, narozený 24. května 1984, odešel z místa bydliště 29. srpna 2007 s tím, že jede do Prahy, kde studuje na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a kde měl složit bakalářskou zkoušku. K ní se však nedostavil, a ani se na škole nepřihlásil. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Jak bylo zjištěno, po odchodu z domova vyzvedl ze svého bankovního účtu dvacet tisíc korun. Na policii se se žádostí o pomoc při pátrání obrátila rodina 21. září 2007.
Popis Tomáše Kučery: štíhlý, vysoký 190 cm, velké modré oči, hnědočerné vlnité dlouhé vlasy česané dozadu a do culíku, hnědočerný plnovous, hubený obličej s propadlými tvářemi, chodí rychle a má nápadně dlouhý krok, na břiše vedle pupku má mateřské znamínko o velikosti 1 x 1,5 cm.
V době odchodu měl na sobě modré džíny s černým opaskem, bílé bavlněné triko s krátkým rukávem a s výstřihem do „V“, na nohou hnědé sandály z umělé kůže. U sebe měl své osobní doklady a tmavě modrý batoh, vlněný svetr stejné barvy a tmavě modrý péřový spacák tzv.“mumii“. Dále pak více kusů spodního prádla a v bílém cestovním obalu měl oblek olivové barvy.
Informace k hledanému 23 letému Tomáši Kučerovi lze sdělit na kterémkoliv obvodním oddělení nebo na bezplatnou tísňovou linku 158.