Do bytu v České Lípě se jí vloudily pod záminkou, že si potřebují odskočit na toaletu. Policisté po dvojici intenzivně pátrají.
U dveří seniorky, která bydlí v ulici Pavla Wonky na českolipském sídlišti Špičák, ženy zazvonily v neděli kolem desáté hodiny dopoledne. Poté, co jim otevřela, ji podvodnice začaly prosit, aby je pustila na toaletu. Paní dvojici vyhověla. „Zatímco si jedna z návštěvnic údajně odskočila, druhá z nich dělala majitelce bytu společnost v pokoji. Mimo jiné se jí vyptávala, zda by pro ni měla nějaké starší obnošené oblečení, neboť prý nemá co na sebe,“ popsala průběh událostí mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.
Když dvojice byt opustila, všimla si seniorka, že jí z peněženky odložené na židli zmizela hotovost 8 000 korun a z kuchyňské linky zlaté náušnice v hodnotě 5 000 Kč.

Obě dobře sehrané podvodnice oznamovatelka popsala jako dvě ženy středního věku, černých vlasů a tmavší pleti. Obě byly oblečené do černé koženkové nebo kožené bundy.

„Kriminalisté v této souvislosti apelují na všechny osaměle žijící seniory, aby žádné cizí návštěvníky do svých domovů nevpouštěli, a aby dokázali být vůči neznámým podvodníkům asertivní a uměli je slušně odmítnout. A to i tehdy, jsou-li jejich žádosti o laskavost jakkoliv srdcervoucí a vyvolávající soucit,“ dodává mluvčí policistů s tím, že jestliže si s neznámými osobami, které zvoní na dveře, lidé neví rady, mohou požádat o pomoc policisty na tísňové lince 158.