Podvodník si na starší ženu zjistil telefonní číslo, na které drze zatelefonoval a představil se jí jako její vnuk. Od „své babičky“ nutně potřeboval finanční hotovost. Podvodník samozřejmě chtěl zůstat v anonymitě, a proto se před důvěřivou seniorkou nemohl ukázat. Proto jako určitá spojka mezi podvodníkem a důchodkyní fungovala zatím neznámá žena, které seniorka předala svou platební kartu s pinem.

„Nic netušící seniorka předala neznámé ženě, kterou měl údajně poslat její vnuk, platební kartu i s PIN kódem s tím, že kartu opětovně zanesou zpět,“ řekla k případu podvedené seniorky policejní tisková mluvčí Ludmila Knopová.

Platební kartu však již seniorka neviděla, stejně jako peníze, které podvodník z bankovního účtu vybral. „Když ani po několika dnech nebyla karta zpět, zavolala žena svému vnukovi. Bohužel se dozvěděla, že on žádné peníze nepotřeboval a nikoho pro její kartu neposílal. Žena svou přílišnou důvěřivostí přišla o 30 tisíc korun,“ doplnila Ludmila Knopová.

Podvodníkovi hrozí v případě dopadení až dvouletý trest odnětí svobody. Zatím poslední případ podvedeného seniora by měl být i určitým varováním pro ostatní. V podobných případech není opatrnosti nikdy dost.