Že je dům, o který paní stála, na prodej, netušil ani sám majitel nemovitosti. Případ nyní rozplétají českolipští kriminalisté.

Z celé série intrik je podezřelý jednačtyřicetiletý muž z Českolipska, který měl ženě coby zprostředkovatel nabídnout ke koupi rodinný dům v hodnotě 360 000 korun. Za tímto účelem s ní a jejím přítelem uzavřel „dohodu o závazném odkoupení domu".

Problém je v tom, že jak později žena zjistila, o tomto prodeji nic nevěděl majitel nemovitosti. „Podezřelý nejspíš zfalšoval jeho podpis na písemnosti a postupně začal od ženy inkasovat peníze. Do té doby, než podvod odhalila, ji připravil o 147 000 korun," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Proto, aby měla na dům hotovost, navíc žena prodala svůj byt. Podvodník z ní tak učinil bezdomovkyni. V této situaci se zachoval jako gentleman majitel dotčeného domu, který potom, co se obeznámil s její situací, nabídl jí a jejímu příteli, aby u něj bydleli jako podnájemníci. Oba tuto možnost s povděkem přijali. Okolnosti celého podvodného prodeje nyní policisté zjišťují.