„Zraněný muž ještě doběhl do nedalekého domova, odkud mu partnerka přivolala záchranku. Ta ho po ošetření transportovala sanitou do českolipské nemocnice, kde ho lékaři hospitalizovali na jednotce intenzivní péče,“ popsala okolnosti případu mluvčí policie Ivana Baláková s tím, že pobodaný muž je stabilizovaný.

Policii se podařilo pachatele dopadnout do dvaceti minut, a to díky náctiletému chlapci, který spolu s kamarády útok viděl a útočníka popsal. Jednalo se o sedmadvacetiletého majetkového recidivistu, který vyšel z Věznice Stráž pod Ralskem 22. června.

Ilustrační foto.
Psovod a vrtulník v akci. V Pertolticích hledali uprchlého vězně

„Od té doby žil na ulici, protože se z vězení, ve kterém naposledy strávil dvacet šest měsíců, neměl kam vrátit. Ve výkonu trestu odnětí svobody byl za krádeže celkem už čtyřikrát, nikdy ale ne za násilnou trestnou činnost,“ podotkla Baláková. Motiv se zatím nepodařilo zjistit. Jisté je jen to, že muž napadaného neznal. „Při eskortě z místa činu na policejní služebnu se choval v autě velmi agresivně, policisté proti němu museli opakovaně použít donucovací prostředky,“ dodala mluvčí.

Soudce poslal pachatele do vazby a obviněnému hrozí až 18 let ve vězení. Orientační test na drogy ukázal, že v době útoku byl pod vlivem amfetaminu.