Ve všech případech loupil v brzkých ranních hodinách a napadl prodavačky, vždy ale utekl jen s cigaretami. Celková škoda překročila 21.000 korun. Kriminalisté také podají podnět, aby byl pachatel vzat do vazby, informovala ČTK mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Poprvé muž z Českolipska loupil loni 24. února v trafice na Jižní ulici. Prodavačku tehdy napadl kvůli dvěma kartonům cigaret za 1500 korun. "Lupič do ženy strčil tak prudce, až upadla na zem a přitom si narazila kyčel," popsala Baláková.

Druhá loupež se stala 2. prosince v ulici Paní Zdislavy. Muž si odnesl cigarety za 3200 korun. Prodavačka s pohmožděninou na noze a na hlavě musela navštívit lékaře. Poslední loupež se odehrála 13. ledna opět na Jižní ulici. Tam se muž s trafikantkou nejprve přetahoval o dveře a když ji přemohl, odstrčil ji od sebe tak silně, až upadla na zem.

"Utrpěla tržnou ránu na hlavě a v obličeji a navíc i zhmoždění lebky. S těmito zraněními se léčila dva týdny," dodala mluvčí českolipské policie. Z trafiky poté muž utekl s krabicí s několika kartony cigaret za 16.500 korun.