Policistéí hledají neznámého útočníka i svědky události.

Vše se odehrálo ve čtvrtek 11. července kolem 16. hodiny na parkovišti před nákupním centrem Paráda Shopping v Děčínské ulici. Pětaosmdesátiletý muž si tady všiml, že na parkovacím místě pro invalidy zastavila Škoda Octavie, jejíž mladý řidič tu evidentně neměl co dělat. Důchodci se to nelíbilo, a tak mu jeho chování vytkl.

„Řidič na jeho výtku odpověděl hrubými nadávkami a to si senior nechtěl nechat líbit. Rozhodl se proto, že zavolá na pomoc policisty," říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Jakmile se ale muž k řidiči otočil zády a začal vymačkávat číslo na mobilního telefonu, mladý šofér do něj úmyslně prudce zezadu strčil. Senior upadl na chodník a přitom si zlomil pažní kost.

Mladík  následně z místa ujel a zraněného nechal napospas svému osudu. O něj se pak postarali zdravotníci záchranné služby, které na místo přivolali kolemjdoucí.

Policisté nyní po agresivním řidiči  intenzivně pátrají. Jedná se o muže ve věku kolem 30 let a na místo incidentu měl přijet octavií stříbrné barvy. „V této souvislosti žádáme případné svědky události, aby nám ho pomohli najít," dodává policejní mluvčí. Veškerá svědectví k případu můžete sdělit na tísňovou linku Policie ČR 158 nebo přímo na  linku českolipského obvodního oddělení policie 974 471 259.