K útoku došlo dva dny před Vánocemi brzy ráno na pěší stezce nedaleko vlakového nádraží Střelnice. Stíhaný muž tehdy zezadu přistoupil k 25leté ženě, chytil ji za ústa a strhnul ji k zemi. „Žena se mu v obavě o život aktivně bránila, čímž se nejspíš zachránila před znásilněním. Po krátké bitvě, při které svou oběť tloukl především do obličeje a hlavy, ji zanechal na liduprázdném místě jejímu osudu a ještě před tím jí odcizil kabelku, se kterou utekl,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Večer s Jazzovou farmou - OPEN AIR.
FOTO: Jazzmani zaváleli na českolipském náměstí

Když se napadená trochu vzpamatovala, zavolala policii. Zdravotníci následně ženu převezli s podlitinami, otoky a krvácejícími tržnými ranami v obličeji a na hlavě do nemocnice, kde jí lékaři diagnostikovali i otřes mozku. Po pobytu v nemocnici si žena ještě pobyla několik týdnů doma v pracovní neschopnosti.

Případu brutálního útoku se policisté intenzivně věnovali a pachatele se dopadnout. „Tento týden si pachatel, který měl dosud čistý trestní rejstřík, převzal z usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin loupeže s trestní sazbou až deseti roků odnětí svobody,“ dodala Baláková.

Státní zámek Zákupy na Českolipsku.
TIP NA VÍKEND: Do Zákup dorazí korunní princ