Služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Česká Lípa vyhlašuje pátrání po 42letém bezdomovci, který se s nedoléčenými omrzlinami obou nohou ocitl nejspíš znovu na ulici. Zanedbaná péče v kombinaci se současným extrémně chladným počasím ho může připravit o obě nohy.

Jedná se o 42letého Zdeňka Nepraše, který má trvalé bydliště v okrese Děčín. Jmenovaný zhruba před dvěma týdny utrpěl jako člověk bez domova, který se zdržoval v České Kamenici, závažné omrzliny obou dolních končetin. Jeho zdravotní stav si vyžádal hospitaliaci v nemocnici, ze které ho lékaři propustili s tím, že mu matka poskytne přístřeší minimálně do doby, než se mu rány zhojí.

Zdeněk Nepraš z bydliště matky v ulici V Parku v Novém Boru odešel ve čtvrtek neznámo kam i se svými všemi osobními věcmi. Jeho pohřešování policistům oznámila zdravotní sestra, která mu chodila nohy převazovat.

"Pokud se jmenovaný nedostane v co nejbližší době do patřičné péče, bude nezhojené končetiny zatěžovat chůzí a vystavovat je současným extrémním teplotním podmínkám, hrozí mu amputace obou končetin," upozornila poicejní mluvčí Ivana Baláková.

Pohřešovaný bezdomovec je asi 180 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Má šedé oči, krátké na ježka ostříhané blond vlasy a nosí světlý knírek. Pohřešovaný viditelně kulhá. Naposledy byl svědky viděn v šedohnědé zimní vestě bez rukávů a šedých kalhotech. Na nohou měl černé pracovní boty.

"Veškeré informace o současném pobytu na zdraví vážně ohroženého Zdeňka Nepraše přijme každá služebna Policie ČR nebo policisté na známé bezplatné tísňové lince Policie ČR 158. Děkujeme za spolupráci na jeho včasném vypátrání," dodala Baláková.