Seniorku si mladík vyhlédl u bankomatu, kde hotovost vybírala. "Když potom s penězi odcházela, sledoval ji a pod smyšlenou záminkou ji oslovil v místě, kde se zdržovalo minimum lidí. Zde ji požádal o to, zda by mu mohla vyměnit dvoutisícovku za menší bankovky. Paní mu chtěla vyhovět a vytáhla z kabelky peněženku, po které se začal okamžitě sápat. Chvíli se o ni přetahovali, ale vyhrál on a i s jejími penězi utekl," řekla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Žena následně zavolala na linku 158. Z události byla rozrušená a také zaskočená. Policie začala po zloději intenzivně pátrat. Při tom byli velmi nápomocni českolipští strážníci. Při pátrání se potvrdilo, že stejný pachatel zaútočil kvůli penězům ještě na jednu ženu už v říjnu. "Stejný pachatel pozoroval 73letou ženu při výběru peněz a ještě dříve, než si je stačila vložit do své peněženky, jí bankovky v nominální hodnotě 8 000 korun odcizil a zmizel s nimi v ulicích města," dodala Baláková.

Při pátečním zadržení policie muže obvinila ze zločinů loupeže a krádeže, za které mu nyní hrozí až deset let ve vězení. "Vzhledem k tomu, že jde o muže bez stálého zaměstnání a jakéhokoliv stabilního zázemí, který napadl kvůli nedostatku vlastních finančních prostředků dvě starší ženy, podali jsme státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Stejný názor měli na jeho nebezpečnost státní zástupce i soudce Okresního soudu v České Lípě. Ten ho v neděli poslal do vazební věznice, kde stráví nejen letošní Vánoce," uzavřela Baláková. V České Lípě se muž zdržoval jen kvůli nové přítelkyni, u které bydlel.