Převoz kradeného auta z Německa do Polska zhatil v pátek policista v Jablonném v Podještědí. Řidiče v bílé audině dojel ve Valtinovské ulici, kde museli oba zastavit na semaforu. Když však šofér zjistil, že ho chce policista zkontrolovat, i přes stále svítící červenou na semaforu začal ulicí ujíždět. Řidiče aut v protisměru tak donutil, aby jeden po druhém strhávali řízení ke krajnici a jedno z vozidel odřel.

Po chvíli pak cizinec naboural do betonového sloupku. Před mužem zákona se v autě zamkl a k vystoupení jej nedonutila ani namířená zbraň. „Policista se proto rozhodl vniknout do vozidla násilím, a to tak, že několikrát udeřil hlavní služební zbraně do okna dveří řidiče. Ten teprve potom vozidlo odemknul,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Třicetiletý Polák, který řídil pod vlivem drog, skončil v policejní cele. Pravděpodobně se jedná o kurýra, kterého si někdo najal k tomu, aby odcizené vozidlo převezl do cílové stanice. Zajištěný vůz byl ráno ukraden v Německu a jeho hodnota se pohybuje kolem milionu korun.

K dopadení jiného polského kurýra, který přes Českolipsko převážel odcizené luxusní vozidlo, došlo poměrně nedávno, a to 15. října. Policisté ho zadrželi rovněž v Jablonném v Podještědí. Jeho soud poslal do vazební věznice.