V policejní cele skončil 34letý cizinec, kterého v kradeném autě a s cizími osobními doklady zadržela policie v Jablonném v Podještědí. Na nebezpečnou jízdu řidiče, při které s BMW kličkoval a jel v protisměru mezi Stráží pod Ralskem a Jablonným, upozornil policisty svědek v úterý před devátou hodinou ráno.

Hlídka vůz objevila v ulici U Stadionu v Jablonném v Podještědí, kde mu zablokovala cestu služebním autem. „Když řidič sahal po řadící páce, aby se znovu rozjel, policisté na nic nečekali a přes otevřené okénko mu motor vypnuli stisknutím startovacího tlačítka na palubní desce. Tím jeho jízda definitivně skončila,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Záhy vyšlo najevo, že luxusní vůz v hodnotě 800 000 korun, který 34letý cizinec řídil, někdo odcizil v Rakousku. Zadržený muž se policistům prokázal cizím občanským průkazem, který je v jeho domovské zemi veden jako ztracený. „Poté, co ho s touto skutečností konfrontovali a spojili se s cizineckou policií, vyšla jeho pravá identita najevo,“ dodala Baláková.

Muž byl navíc pod vlivem drog, což prokázal na místě provedený orientační test. Cizinec si ve středu vyslechl obvinění ze zločinu podílnictví, za který mu hrozí až šestiletý trest. Vyšetřovatel navíc podal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Chce tak zabránit tomu, aby se na svobodě trestnímu stíhání vyhýbal.

Na objasňování případu nyní spolupracují policisté z Českolipska s kolegy z Rakouska, odkud drahé BMW zmizelo. „To, zda bude cizinec vydán rakouským orgánům činným v trestním řízení, se obě strany teprve dohodnou. Vyšetřování je zatím na samém počátku,“ podotkla policejní mluvčí.