Policisté muže kontrolovali v pondělí před šestou hodinou odpoledníe na silnici mezi Novým Borem a Pihelem. S úplatkem neuspěl. Muže, který je povoláním právník, již policisté obvinili z trestného činu podplácení. Hrozí mu až šestileté vězení.

K plánu podplatit policisty se muž uchýlil poté, co jej hlídka vyzvala, aby se podrobil lékařskému vyšetření. „Přestože zkoušky na alkohol i drogy měly u kontrolovaného muže negativní výsledek, policistům byl řidičův projev značně podezřelý a chtěli mít jistotu, že není pod vlivem žádných omamných látek," řekl Deníku mluvčí českolipské policie Milan Bradáč.

Jakmile padla zmínka o vyšetření u lékaře, šofér navrhl, aby celou věc vyřešili blokovou pokutou. „To však tento druh přestupku neumožňuje a s touto skutečností také hlídka řidiče seznámila," uvedl Milan Bradáč.

Kontrolovanému muži se však do nemocnice pranic nechtělo a pronesl: „Dám vám úplatek." Jak oznámil, tak učinil, i když ho policisté varovali, že se dopouští trestného činu. Muž ze svého auta přinesl pětitisícovou bankovku a položil ji na zadní sedadlo policejního služebního vozu.

„Poté hlídka muže okamžitě zadržela a předvedla na policejní služebnu. Za podplácení úřední osoby mu hrozí trest odnětí svobody v délce od jednoho roku do šesti let," dodal policejní mluvčí.