Sklad aut ve Svoru si loni na podzim vyhlédla trojice mužů ve věku 22, 24 a 25 let, kteří se do haly vloupali hned dvakrát. Společně pak vykradli ještě rodinný dům v Dubnici. Polici se podařilo trojlístek dopadnout a mladíci již čelí trestnímu stíhání z krádeže a porušování domovní svobody. Hrozí jim tresty od jednoho do pěti let.

První společnou výpravu podnikla trojice v polovině loňského září. Ze skladu ve Svoru si odnesli různé komponenty ze zaparkovaných aut jako zpětná zrcátka, autorádia, hevery, ale i přední nárazníky nebo palubní desky. Celkem se hodnota lupu vyšplhala na 41 tisíc korun. „Do stejného objektu se dva mladší muži z trojice vydali znovu o měsíc později a opět kradli ze zaparkovaných vozidel uvnitř skladu různé komponenty. V tomto případě si odnesli věci za bezmála 14 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Den po Štědrém dnu se trojlístek sešel znovu a tentokrát si mladí muži vybrali rodinný dům v Dubnici. Pro neoprávněný vstup využili nezajištěného okna. Dům celý prohledali a dva mladší z trojice z domu odcizili dámské a pánské jízdní kolo, elektrickou brusku. „S kradenými věcmi však nedošli daleko, neboť je na zahradě vyrušil soused z vedlejšího domu, a proto se rozhodli uvedené věci vrátit zpět do domu,“ dodala Šrýtrová.

Kriminalistům ve spolupráci s policisty ze Stráže pod Ralskem a Cvikova se podařilo zjistit, kdo je onen trojlístek a některé odcizené komponenty z vozidel se zpět vrátili jejich majitelům. Stíhání pachatelů probíhá na svobodě.