Se zlomeným nosem skončil v pondělí na chirurgii šestnáctiletý mladík, kterého měl v centru České Lípy bezdůvodně napadnout neznámý muž. Policisté nyní po agresivním útočníkovi pátrají.

Incident se odehrál na Škroupově náměstí, kudy mladík společně se svým kamarádem procházel kolem půl čtvrté odpoledne.

Muž, kterému mladíci odhadovali 25 až 30 let, přecházel náměstí ve společnosti mladé ženy,  před kterou chtěl nejspíš demonstrovat svoji sílu a předvést se. Útočník na chlapce nejprve zavolal, jestli má nějaký problém, a když se mladík otočil, neznámý muž na něj měl hned zaútočit úderem do obličeje, takzvanou „hlavičkou". Přitom mu zlomil nos. „Proč to udělal, chlapec netuší, protože muže nezná a on sám své chování nijak nevysvětlil," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Napadený  došel s krvácejícím nosem domů, odkud ho rodiče dopravili na chirurgickou ambulanci.

Pachatel pak po útoku pokračoval v chůzi dál bez dalšího zájmu o zraněného mladíka. Pokud se policistům podaří útočníka vypátrat, bude mít incident dohru u soudu. „Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečiny ublížení na zdraví a výtržnictví," dodala policejní mluvčí. Za to by neznámému útočníkovi hrozily až tři roky vězení.

Útočníka mladíci popisují jako muže 175 cm vysokého, svalnaté vypracované postavy. Vlasy měl vystříhané do hola a při chůzi se klátil ze strany na stranu, jako by na sebe a svou svalnatou postavu chtěl upozornit okolí. Mluvil čistou češtinou bez akcentu. Jeho společnice byla asi dvacetiletá,  drobné postavy a výšky do 160 cm. Měla dlouhé, hnědé, vlnité vlasy. Také mluvila česky bez cizího přízvuku.

„Policisté pondělní incident  nepodceňují a jeho objasnění se prioritně věnují. Nechtějí, aby se po českolipských ulicích,  nebo kdekoliv jinde,  pohyboval násilník, který bezdůvodně ohrožuje své okolí. Pokud můžete, pomozte nám ho vypátrat," vyzývá veřejnost Ivana Baláková.

Jestli muže na zveřejněném portrétu poznáváte, ozvěte se policistům buď na známou tísňovou linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie České republiky.

Identikit útočníka.