Zaznamenali totiž v poslední době zvýšený počet krádeží na osobě a i v dlouhodobých statistikách patří okres Česká Lípa hned za Liberecko ve frekvenci těchto trestných činů v Libereckém kraji.

Už v pátek přišel o peněženku třiadvacetiletý mladík v diskotékovém klubu Luxor. Když si chtěl zavolat taxík, zjistil, že mu peněženka chybí. „Někdo mu ji vytáhl ze zadní kapsy kalhot, kde ji celý večer nosil. Měl v ní občanský průkaz, platební kartu a několik stokorun," popsala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ve středu zase přestala být na chvíli ostražitá šestačtyřicetiletá žena, která si šla koupit do OBI v České Lípě pokojovou květinu. Na trase od oddělení květin ke kase jí někdo z kabelky nepozorovaně vytáhl peněženku. Připravil ji tak o doklady, platební i kreditní kartu a o 800 korun. Samotná peněženka byla nová a měla hodnotu 1200 korun.

A nekrade se jen v Čechách! Policisté obvodního oddělení policie v České Lípě přijali v pondělí oznámení od 33leté ženy z České Lípy, které na dovolené ve Francii odcizil neznámý kapsář celou kabelku. Došlo k tomu na náměstí v městě Nice, když ji její matka fotila u kašny.