Ve čtvrtek odpoledne vběhl do kanceláře se slovy: „Já to vyřeším, teď to tady bude lítat.“ To také udělal, vzal židli a po jednom pracovníkovi kanceláře ji hodil. Ten se zmíněné munici stačil vyhnout a společně se zákazníkem, který se v místnosti nacházel, na nic nečekali a vyběhli ven.

„Na místě zůstali další dva zaměstnanci společnosti, kterým útočník začal vyhrožovat smrtí a zničením jejich majetku,“ uvedl Milan Bradáč z českolipské policie.

Aby dokázal, že nemluví do větru, vyběhl rozčílený muž do nedaleké prodejny, kde si obstaral drát a namířil si to k automobilům pracovníků realitní kanceláře. „Těm se podařilo pachatele přesvědčit, aby se ničeho nedopouštěl a muž tedy vrátil drát zpět do prodejny, odkud však vyšel s dalšími vyhrůžkami,“ popsal další průběh události Milan Bradáč.

Policie nyní celý incident, při kterém vznikla také čtyřtisícová škoda na majetku, prošetřuje jako trestný čin násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Pokud se po prozkoumání všech podrobností prokáže útočníkova vina, mohl by si pobýt za mřížemi jeden rok.