S vážnými bodnými zraněními skončil v nemocnici třiadvacetiletý muž po hádce se svojí stejně starou družkou. Ta ve vyhrocené situaci měla údajně bodnout partnera grilovací jehlou do ruky, stehna a do žeber, přičemž měla zasáhnout plíce. Žena strávila víkend v policejní cele, nyní je na svobodě a pro pokus o vraždu jí hrozí deset až osmnáct let vězení.

„Po předchozí rozepři došlo ke zranění muže, který je nyní hospitalizovaný v nemocnici. Případ převzala Služba kriminální policie a vyšetřování Libereckého kraje a kvalifikovala skutek jako pokus k trestnému činu vraždy,“ potvrzuje událost policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Incident se stal krátce před páteční půlnocí. „Popíjeli kousek od domku pivo. Ještě jsem s ní mluvila. Vyprávěla mi, jak je ráda, že má po mateřské práci, jak se jí tam líbí a že by tam chtěla vydržet,“ svěřuje se jedna ze sousedek mladého páru.

Jenže půl hodiny poté bylo vše jinak. Ani prý za nimi nezaklapla dvířka od branky rodinného domku a ještě na dvorku se začali hádat.
„Lítaly tam nadávky, sprostá slova. A pak byla slyšet její mladší sestra, která u nich byla na návštěvě, že musí zavolat pomoc,“ popisuje události nedaleko bydlící muž.

Muž se schoval

Na místo dorazila hned tři policejní auta a rychlá záchranná služba. Podle svědků si ale lékaři museli chvíli počkat, než odvezli vážně zraněného muže do českolipské nemocnice. Ten se měl před jejich příjezdem údajně schovat a policisté ho museli hledat s baterkami po zahradě. A to i přes to, že utrpěl tři bodné rány, z toho jedna zasáhla životně důležitý orgán. Zejména kvůli poslednímu zranění muž musel podstoupit operaci.

„Bude jí škoda, jestli ji zavřou. Neschvaluji to, co udělala, rozhodně všechno měla řešit jinak, ale asi jí už za roky hádek s ním ruply nervy. On nepracoval, nestaral se o dítě, jen dělal dluhy a pil,“ říká žena, která zná zadrženou odmala.

„Všechno bylo na ní, je velký dříč, ale asi to už nezvládla a vyřešila to zkratkovitě,“ míní známá. „Hádali se každou chvíli. Provokoval ji a ona ho spíš krotila, aby pořád nedělal ostudu. Jednou ale na něj už zavolala policii, vyhostili ho z domu, ale pak obvinění stáhla. Kdyby to tenkrát vydržela, nemuselo se to stát,“ doplňuje ji další sousedka s tím, že slovně napadal i babičku, která s nimi žila.

Ta je z celé situace otřesená. „Kolikrát mi nadával tak, že jsem musela odjet k dceři do sousední vesnice. Je mi líto, že to vnučka takhle řešila, aby měla klid. Starám se o jejího malého, chtěli ho ještě v noci odvézt do dětského domova. Ještě, že všechno zaspal. Nevím, co teď bude. Jen doufám, že se všechno vyřeší a vnučka se vrátí domů,“ přeje si babička.