Zdědil nemalou sumu a nevěří bankám. Takové informace o majiteli rodinného domu na Českolipsku měla dvojice lupičů, která se je rozhodla využít ve svůj prospěch. Zloději se do jeho domu vloupali dvakrát během dvou lednových týdnů, v obou případech za bílého dne, když byl majitel v práci, a odnesli si odtud pokladnu s hotovostí přes 650 000 korun. Před pár dny skončili v rukou policie a oběma hrozí až osmileté vězení.

Po první návštěvě domu se lupiči nespokojili s tučným obnosem v pokladně a měli zálusk také na trezor zabudovaný ve zdi. „Použili elektrickou brusku i bourací kladivo, ale trezor se jim nepodařilo vypáčit. Proto se o dva týdny později rozhodli zkusit to znovu,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Na druhý pokus si přizvali dalšího komplice a k domu přijeli s tatrou, kterou postavili pod okno pokoje, kde se trezor nacházel. „Věděli, že budou dělat hluk, a proto nechali puštěný motor auta, aby rány z bourání přehlušil,“ popsala Baláková.

Čáru přes rozpočet jim ale trochu kuriózně udělal náhodný svědek, který šel okolo. Ten se domníval, že auto zlodějů mělo nehodu a narazilo do domu. „Když začal volat, co se stalo, z domu vyběhli tři muži s kuklami na hlavách, nasedli do auta a rychle z místa odjeli,“ dodala policejní mluvčí.

Spravedlnosti muži z Českolipska a Mladoboleslavska ve věku 26, 33 a 35 let unikali asi tři týdny. Policisté je po dopadení obvinili z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Vzhledem k výši škody hrozí dvěma z nich, kteří se podíleli na první krádeži, až osmileté vězení. Stíhaní jsou na svobodě.

Majitel domu policistům potvrdil, že se dědictvím pochlubil svým známým a také v práci, stejně jako faktem, že má peníze uložené doma.