Řidič srazil 75letého chodce v pondělí 6. srpna, neposkytl mu první pomoc a z místa činu ujel. Zraněného muže odhodil náraz do příkopu, s těžkým poraněním ho do nemocnice transportoval vrtulník.

Po nehodě se policie obrátila na média a veřejnost s prosbou o pomoc. Brzy se jí ozval svědek, který si v čase nehody všiml podezřelého automobilu a dokázal ho popsat. Policie díky tomu identifikovala vozidlo a krátce poté i pachatele.

Nehodu způsobil 40letý muž firemní dodávkou. Řidič se následně pokusil poškození auta zamaskovat. „Naboural s ním na pozemku zaměstnavatele a zinscenovanou nehodu nahlásil,“ popisuje zakrývací manévr mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Ačkoliv v servisu poškození opravili, kriminalisté dokázali najít původní světlo poničené při srážce. Když pachatele kontaktovala policie, tak se k činu přiznal a svého jednání prý lituje. „Proč se tak zachoval, vysvětlil tím, že se obával postihu, který mu hrozí,“ doplňuje mluvčí.

Vyšetřovatel obvinil řidiče z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Soud ho může poslat až na pět let do vězení. Už teď je ale jisté, že si za volant dlouho nesedne. Policie mu kvůli bezohlednému chování na silnici zadržela řidičský průkaz. 

Marek Jungwirth