„V neděli kolem půl desáté dopoledne přišel do prodejny potravin ve Svojsíkově ulici v Novém Boru starší muž a z regálů si vybral dvě pet lahve vína v hodnotě 80 korun, které u pokladny položil na pás. Když mělo dojít na placení, řekl majiteli prodejny, že peníze nemá a přinese je jindy,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.   

S tím obchodník nesouhlasil a chtěl si vzít tašku se zbožím zpět. Oba muži se o ni pak přetahovali a agresivní zákazník přitom vytáhl dlouhý nůž, kterým kolem sebe šermoval, aby ho zastrašil. To se mu také povedlo, protože vedle vietnamského obchodníka stála jeho manželka a držela v náručí jejich ročního syna. V obavě o jejich bezpečnost ho proto nechal odejít i s nezaplaceným nákupem.

Zdroj: Youtube

Muž vytáhl na prodavače nůž  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

„Na lince 158 nás na něj upozornili svědci, kteří ho viděli odcházet z obchodu s velkým nožem za opaskem. Totožnost lupiče nám pomohli zjistit místní občané,“ uvedla Baláková. Ze zločinu ho usvědčily i záběry z bezpečnostní kamery. Tři hodiny po činu lupiče policisté zadrželi v místě jeho bydliště v Novém Boru. A zavřeli v policejní cele.

„Vyšetřovatel s ním včera pro jeho opilost nemohl provádět žádné procesní úkony, proto s nimi začneme až bude střízlivý a ještě dnes také připravíme veškeré podklady pro jeho obvinění,“ řekla v pondělí 5. srpna mluvčí policie.

Muž se bude zodpovídat ze zločinu loupeže, za který ho soud může poslat až na deset let do vězení.