Možná se také objeví deníček mrtvé ženy, který si psala v týdnech před smrtí a který soud považoval za ztracený.

Při úterním líčení vypovídal muž, který s mrtvou naposledy žil. A právě on přinesl informaci, že deník by neměl být ztracen. „Mám ale pocit, že jsem jej dával policii, která si deník ofotila,“ tvrdil svědek u soudu.

Tím ale zaskočil soudkyni, podle které ve spise nic takového není. Pak následovala složitá diskuse, zda by mohl expřítel mrtvé deník najít. Ten se na to nejprve moc netvářil, ale nakonec svolil. „Víte, je to pro nás velmi důležité. Panu Kafkovi hrozí patnáct let, takže nás zajímají i maličkosti,“ prohlásila k muži soudkyně případu Eva Drahotová.

Poté měla vypovídat i další svědkyně, na ní již ale nedošlo. Nepřišla. Přitom den před tím mluvila i se soudní zapisovatelkou, které se ptala, jestli má přijet do Liberce nebo do Ústí. Kvůli tomu, a také kvůli deníku, tak soud líčení odročil na srpen. Tehdy snad již dojde na závěrečné řeči a možná i rozsudek.

Obžalovaný Roman Kafka měl před čtyřmi lety poskytnout mladé ženě pervitin. Ta se jím předávkovala. Obžalovaný pak navíc ženě nepomohl. Tehdy ji vezl autem z Jablonce do Liberce, a když jí začalo být špatně, dovezl ji ke své známé a ujel. Dívku se již poté nepodařilo zachránit a zemřela.

Kafka i při úterním líčení svou vinu důrazně odmítl. „Je mi skutečně líto, co se stalo, ale já té ženě žádný pervitin nikdy nedal,“ zopakoval.