O uvalení vazby rozhodl ve středu dopoledne soudce Krajského soudu v Liberci. O osudu dalšího zadrženého, patnáctiletého mladíka, rozhodne soud ve čtvrtek.
Vyšetřovatelka liberecké kriminálky oba aktéry krátce po jejich dopadení obvinila z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Staršímu muži hrozí, že stráví ve vězení 5 až 12 let. Mladšímu pak vzhledem k jeho věku maximální šestiletý trest.

„Patnáctiletý mladík je dosud v policejní cele. O jeho vzetí do vazby rozhodne Krajský soud v Liberci nejpozději do čtvrtečního odpoledne,“ sdělila českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.
Dá se předpokládat, že soudce mladistvého útočníka rovněž pošle do vazby. Napovídá tomu, že státnímu zástupci uplynula doba, kdy mohl mladíka buď propustit, nebo se přiklonit k názoru vyšetřovatelky a požádat soud o jeho vazební stíhání. Zvolil druhou možnost a soudci nyní běží čtyřiadvacet hodin na to, aby rozhodl.

Podle svědků vtrhla zhruba sedmičlenná skupina mužů, která byla vyzbrojená mačetami a obušky, do baru v Purkyňově ulici v blízkosti náměstí před druhou hodinou odpoledne.
Po jejich tříminutovém řáděn, zůstali zranění tři muži, dva šestatřicetiletí a jeden ve věku 33 let. S řadou sečných a řezných poranění a pohmožděnin je záchranáři převezli do českolipské nemocnice. Nejvážnější zranění utrpěl nejmladší z nich, jehož převezli do liberecké nemocnice. Zde se v příštích dnech podrobí speciální neurochirurgické operaci.
Kolik bylo celkem útočníků nechtějí policisté s ohledem na průběh vyšetřování upřesnit, prozatím dopadli zmíněné dva.