Jak již Deník informoval včera, Šrédl je obviněn ze zvlášť brutálního pokusu vraždy, sledování, nebezpečného ozbrojování a nedovolené výroby a přechovávání omamných látek.

Všechno, co je mu obžalobou kladeno za vinu, ale rezolutně odmítá. Ve všem vidí spiknutí jeho bývalé přítelkyně a jejích rodičů.
Částečně za pravdu mu dal i soudní znalec, který sice u Šrédla nalezl poruchu osobnosti, ale ne takovou, aby někoho brutálním způsobem mučil. Podle něj má obžalovaný hysterické sklony, tedy že trpí hysterií.

„Ale to, z čeho je obviněn, mi k němu moc nejde,“ vysvětloval znalec. „Hysteričtí lidé spíše vyhrožují, křičí, ale většinou opravdu nezaútočí,“ řekl. Reagoval tak na obžalobu, ve které se píše, že Šrédl na svou tehdejší přítelkyni řval, že mu nevěří, že je schopen to udělat, nebo že „z ní tu svini dostane.“

Podle znalce by takové jednání spíše odpovídalo psychotikovi nebo někomu pod vlivem drog. „Ani jedno se ale neprokázalo,“ dodal. Pod vlivem drog ale mohl být, jenže přítelkyně napadení nahlásila až po třech měsících, kdy už testy neměly smysl. To také Šrédlovi nahrává a přináší domněnku, že si dívka vše vymyslela. Proti obžalovanému zase stojí důkazy. Jeho DNA je totiž na zbraních, které u něj policie zabavila. Sliny poškozené ženy jsou zase na hlavni pistole, kterou měl dívce strčit do pusy.

Dalším zvláštním faktem je, že obviněný měl v prádelně na dívku sedmkrát vystřelit, a to z toho důvodu, že dala špatně prádlo do pračky. Ani jednou se ale netrefil. Každopádně v prádelně jsou stále stopy po sedmi výstřelech. Nejvíce ale zaráží, že dívka údajné brutální napadení, při kterém ji obžalovaný dokonce několik minut věšel na provaze, přežila a odešla. Vše ale nahlásila až za tři měsíce. Žena se ale u soudu zatím nevyjádřila. K hlavnímu líčení bez omluvy nedorazila a soud ji tak předvolal až na začátek srpna.