Nejčerstvější případ se stal ve čtvrtek.
Na jednom z dokských sídlišť si lidé brzy ráno všimli dvou mladých mužů, kteří obcházeli několik aut. Nedalo jim to a se svým podezřením se svěřili policistům. Zavolali na linku 158.
„Díky včasnému příjezdu dokských policistů se podařilo muže zadržet. Nestačili se vloupat ani do jednoho z deseti aut, u kterých policisté našli jejich stopy,“ upřesnila českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Kradli i v Boleslavi

Policisté poté u mužů našli navigaci značky Škoda Columbus v hodnotě zhruba šedesáti tisíc korun a také autorádio značky Hyundai.
„Dalším vyšetřováním se zjistilo, že tu samou noc mladíci kradli také v Mladé Boleslavi, odkud jsou i obě věci, které u nich policisté našli,“ doplnila Ivana Baláková.
Druhým případem skvělé spolupráce mezi občany a dokskými policisty je zmařená krádež auta z loňského prosince. Tehdy se dva lapkové snažili ukrást osobní automobil značky Škoda Octavia.
„Opět díky tomu, že lidé zavolali na linku 158 se podařilo zloděje chytit přímo v autě, jak se snaží odjet. Jednoho policisté chytili, druhý utekl,“ podotkla Ivana Baláková.