Auto, patřící Městskému úřadu v Novém Boru, zmizelo ze zahrady v novoborské Sklářské ulici v úterý ráno patrně mezi sedmou a půl osmou. Radnice včera požádala na webu občany o pomoc při pátrání po vozidle.

„Jedná se o Škodu Superb, vínové barvy se státní poznávací značkou 1L81818. Žádáme o pomoc občany, kteří mají informace, jež by vedly k nalezení automobilu či k odhalení pachatele, aby kontaktovali sekretariát městského úřadu, městské policie nebo Policii ČR," napsal úřad.

Starosta měl služební vůz u sebe doma, protože v pondělí se vracel pozdě večer z jednání a už brzy ráno ho čekala cesta do Liberce na jednání s hejtmanem.

„Ráno jsem ale nemohl najít klíče od auta. Tam, kam je vždy pokládám, nebyly," popsal včera pro Deník Jaromír Dvořák. „Do Liberce jsem proto narychlo v sedm ráno odjel společně se starostou Stružnice jeho autem. Své služební auto jsem ještě kontroloval, bylo zamčené. Když jsme se vrátili kolem půl desáté, už u domu nebylo."

Podle svědectví starostovy rodiny nestálo auto u domu už v půl osmé ráno. „Je to hodně nepříjemná situace. Tím, že jde o služební auto i vědomím faktu, že se někdo volně pohybuje po zahradě u našeho domu," shrnul pocity novoborský starosta.

Naznačil, že krádež mohla být dopředu připravovaná. „Kam tady pojedete v sedm ráno s kradeným autem? Je to příliš mnoho náhod," zmínil Dvořák. Podle něj se už na výzvu radnice o pomoc při pátrání po voze ozvalo několik lidí. „Jejich informace se prověřují," dodal Dvořák.

Případem se pochopitelně zabývá zabývá státní policie. Českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková potvrdila, že policisté pátrají po vozidle značky Škoda Superb vínové barvy, které je majetkem Městského úřadu v Novém Boru.

Hodnota odcizeného vozu podle policejní mluvčí činí 180 tisíc korun. Spolu s autem zmizela kromě klíčů i navigace výrobní značky Tom Tom v hodnotě tří tisíc korun. Vozidlo je majetkem Městského úřadu v Novém Boru.

Ve Sklářské ulici v Novém Boru zloději nedávno ukradli také úplně nové auto ze zamčené garáže.