Pro dobrotu na žebrotu, nebo spíš pro dobrotu na pohotovost. Tak se dá popsat příhoda řidiče, který se rozhodl vzít stopaře. V pátek odpoledne jednačtyřicetiletý řidič zastavil za Zahrádkami mladému muži, přestože běžně stopaře do auta nebere.

„Údajně se muži, který stopoval v cyklistickém dresu, porouchalo jízdní kolo a potřeboval svézt," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Po pár minutách jízdy spolujezdec začal rukou šátrat pod sedačkou, kam řidič uklidil svůj batoh, aby muži udělal místo. Řidič stopaře napomenul, ale ten ho místo odpovědi napadl pěstmi.

Poté utekl

„Řidič se před ranami od neznámého stopaře bránil předloktím a po několika metrech zastavil automobil. Útočník z auta vyskočil a utekl," uvedla Baláková. Po vzpamatování se z útoku si muž všiml, že má na předloktí a na hrudníku řezné rány.

„Po totožnosti pachatele nyní pátrají kriminalisté, kteří událost kvalifikovali jako zločin loupeže. Pachateli v případě dopadení hrozí až deset let odnětí svobody," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Neznámým pachatelem je muž ve věku mezi 25 až 30 lety, štíhlé postavy, vysoký přibližně 170 centimetrů. Má tmavě hnědé rovné krátce střižené vlasy. Měl na sobě cyklistické triko s krátkým rukávem s nepravidelnými pruhy v modrozelené barevné kombinaci a cyklokraťasy. Na rukou měl cyklistické rukavice.

Pavlína Černá