Divoká scéna se odehrála minulý týden ve středu kolem osmé hodiny ranní v rodinném domě na Svárově v České Lípě, kde společně žijí pod jednou střechou dvě příbuzensky spřízněné rodiny.

Šedesátiletý muž, který celý případ později oznámil polici, se nejprve nepohodl se svým švagrem kvůli způsobu úhrad záloh na plyn. Jejich spor ale vygradoval až poté, co se do něj vložila švagrova třiapadesátiletá manželka. Ta si zašla za svým příbuzným vyříkat názory „ručně“. Jak muž vypověděl, za hlasitých a velmi vulgárních nadávek rozrazila pootevřené dveře jeho bytu a v chodbě ho začala mlátit rukama a kopat. Přitom mu vyhrožovala, že ho zabije.

„Napadený rány jen vykrýval, sám neútočil a snažil se ji vytlačit ven. Ona na něj žádné ohledy nebrala a také ho mimo jiné několikrát kopla do rozkroku. Když se mu podařilo ji vystrčit ze svého bytu na chodbu, zamkl za ní dveře,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Později si muž všiml, že má na tváři asi centimetrovou tržnou ranku a modřiny na nohách od kopanců. Lékařské ošetření nevyhledal, nicméně případ policistům ohlásil. Švagrové nyní hrozí trestní stíhání pro porušování domovní svobody za užití násilí, za což ji soud může poslat až na tři roky do vězení.