Pachatelé se muže urostlé postavy hodně polekali a jeden z trojlístku, který byl zrovna zaměstnán manipulací s hadičkami a kanystrem, na nic nečekal, vše co měl v ruce odhodil a nastartoval svou dodávku Mercedes a začal z místa činu rychle ujíždět, aniž by se v tu chvíli zajímal o osud svých společníků.

Jeho kamarádi museli vůz doběhnout a naskakovat do něj za jízdy. Řidič okamžitě na vozidlo upozornil policisty, kteří za ním vyjeli a bleskový zákrok přinesl svůj žádoucí výsledek, když hlídka zhruba do půlhodiny po oznámení trojici zlodějů zadržela.

Jak se ukázalo, jednalo se o tři cizince ve věku od 20 do 22 let, kteří se do střetu se zákonem nedostali poprvé. Na jednoho z nich byl v jeho rodné zemi dokonce vydán příkaz k zatčení pro jeho předchozí kriminální skutky. Ale ani jeho dva společníci nejsou ve zlodějském řemesle žádnými nováčky.

Za krádež nafty v Deštné si všichni tři vyslechli podezření z krádeže formou spolupachatelství a zejména proto, aby se trestnímu řízení před českým soudem nevyhýbali, zadrželi je policisté do projednání deliktu před soudem v policejní cele.