Svůj Volkswagen Multivan T5 Atlantis černé barvy zaparkovali v pondělí na parkovišti u libereckého Globusu. V zadní části auta spokojeně odpočíval hnědobílý plyšák s hnědým obojkem. Když se Shih-tzu nehýbe, vypadá skutečně jako hračka. Dvanáctiletý chlapec jejich mazlíka opustil a vypravil se na nákup s rodiči. To bylo naposledy, co viděli psa i auto.

Po krátkém nákupu před cestou domů se všichni vrátili a měli jen ty rohlíky v igelitkách. Oblečení a boty  pro sportovní i společenské příležitosti, všechno zůstalo v autě.  Bratru škoda za 711 000 korun.

Zloději vyhodili psa na Rádle a to je také poslední stopa pro policisty, kam auto mířilo. „Plyšák" nevěděl kam a tak trochu se toulal. Takové plemeno ovšem neuniklo pozornosti a rychnovští strážníci s ním zamířili do útulku Dášenka, mezi další opuštěnce a nalezence.

Čtečka čipů v ruce Dagmar Kubištové ale zablikala. Registr ji zavedl do Německa. „To byla taková radost, když se setkali," líčí Kubištová. Němec s mírně expresívním výrazem mávl rukou nad drahým autem.

„Hlavně, že je zpátky naše fenka. Neumíme si navíc představit, kdyby v autě zůstal i náš kluk," reprodukuje reakci cizince Kubištová s tím, že tak velké dítě, je už zatraceně nepříjemný svědek.