Zapalovač a sprej použil lupič k přepadení čerpací stanice ve Stráži pod Ralskem. Plamenometem vlastní výroby v pátek ráno zaútočil na obsluhu benzínky vězeň z místní věznice, který krátce před tím utekl z pracoviště. Policisté jej krátce na to dopadli a poslali do cely.

Odsouzený si na svobodě nejprve zašel na čerpací stanici koupit pivo, to následně vypil před prodejnou a vrátil se dovnitř. A začalo drama. „Neznámý muž si vzal z regálu sprej a pomocí zapalovače vytvořil plamen, který použil proti obsluze čerpací stanice a vyžadoval vydání peněz,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Zaměstnanec čerpací stanice však peníze vydat nechtěl a začal utíkat. Při tom jej pachatel lehce popálil. „Lupič z pokladny vybral několik tisíc korun a jedenáct ročních dálničních známek,“ řekla Suchánková.

Mohutný požár zachvátil v pátek dopoledne dodávku, která stála v Okružní ulici na českolipském sídlišti Sever. Ve voze byly tlakové lahve s technickými plyny pro svařování a řezání kovů.
GALERIE: V Lípě hořela dodávka s tlakovými lahvemiPoté muž vyběhl před čerpací stanici, kde se opět pomocí plamene snažil ukrást auto a ohrožoval obsluhu čerpacího stojanu. Nicméně to se pachateli nepovedlo a tak se vydal na útěk. „Ihned po oznámení jsme do pátrání zapojili všechny hlídky z okolí, které byly dostupné. Policejní pes narazil na stopu, která hlídky vedla k vězeňskému oblečení,“ uvedla Suchánková.

„Uvědomili jsme vězeňskou službu, která se zapojila do pátrací akce,“ dodala policejní mluvčí. Zaměstnancům vězeňské služby se muže podařilo během krátké doby vypátrat.

Ukázalo se, že muž ráno opustil pracoviště, na které ze strážské věznice dojíždí. Podle informací Deníku se jednalo o odsouzeného, který pracoval v místní firmě Praktik, kde pracuje dalších zhruba sedmdesát vězňů na osmihodinové směny. „Mohu potvrdit, že jsme měli dnes jeden odchod z pracoviště. Jednalo se o odsouzeného, který byl na pracovišti mimo prostory věznice, kde ho hlídali zaměstnanci. Nyní je tento muž podezřelý z přepadení čerpací stanice,“ uvedla mluvčí věznice Martina Krutinová.

Muž je zpátky v cele a páteční výlet mu zřejmě pobyt za mřížemi prodlouží. „V tuto chvíli se provádí potřebné úkony k obvinění pachatele. Nicméně jsme u muže našli veškeré finanční prostředky a dálniční kupony, které byly odcizeny z čerpací stanice. Případ řešíme jako trestný čin loupežného přepadení,“ dodala včera odpoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková.