Když si chtěla dvaapadesátiletá žena z České Lípy vybrat ze svého účtu u bankomatu peníze, dozvěděla se z displeje přístroje, že má na kontě nedostatek peněz. Zašla si tedy obratem na pobočku banky a tam zjistila, že má nejenom vyčerpaný zůstatek ve výši 2 400 korun, ale že jí také banka naúčtovala pokutu 500 korun za neoprávněný výběr nad rámec jejího zůstatku.

Bankovní úřednice pak ženě poskytla informace o datu výběrů peněz a klientka začala tušit, jak to s nimi asi bylo. Hned doma proto podrobila výslechu svého šestadvacetiletého syna, který se jí přiznal, že si kartu "vypůjčil" a zapomněl jí o tom říct. Použil ji v době, kdy byla na noční směně a on si vyrazil do jednoho z českolipských barů. Kartu si vzal z maminčiny skrýše ve skříňce pod ručníky a na stejné místo ji zase vrátil, tak aby si ničeho nevšimla.

Do policejního protokolu mladík uvedl, že chtěl matce později peníze vrátit. Tomu ale ona neuvěřila a podala na syna trestní oznámení. Policisté případ kvalifikovali jako neoprávněné opatření platebního prostředku.