Není tomu ani měsíc od nálezu dvou těl v Kvítkově a okresem se nese zpráva o další vraždě. Nyní se obětí násilného činu stala šestašedesátiletá žena z Kravař v Čechách, kterou našli v sobotu mrtvou v domě, kde žila.

Policie v úterý potvrdila, že žena zemřela násilnou smrtí. Bodnutím do krku ji smrtelně zranit její příbuzný. „Jednapadesátiletý muž napadl ženu v rodinném domě nožem, přičemž jí způsobil smrtelná zranění. Skončil tak v policejní cele. Následně se ke skutku doznal," uvedla Vladimíra Šrýtrová, tisková mluvčí policie.

Žena bydlela v rodinném domě na kraji obce se svou dcerou a jejím manželem. Právě zetě mrtvé ženy řada místních od začátku viděla jako možného pachatele.

Krajští kriminalisté zahájili proti muži trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy, za který mu nyní hrozí trest odnětí svobody od desíti do osmnácti let.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí muže do vazby, a to z obav, že by mohl uprchnout nebo se skrývat, aby se tak vyhnul trestnímu stíhání. Důvody vazby státní zástupce akceptoval a trestní stíhání bude dále probíhat vazebně," řekla policejní mluvčí.

Podivíni

Domácnost, ve které šestašedesátiletá žena žila, byla podle místních velice neobvyklá a hádky tu byly velmi časté. „Vnímal jsem je jako velice zvláštní lidi. Měli sklony ke sbírání všelijakých předmětů i z popelnic. Ten muž se často stýkal se sociálně slabými. Nikdy však nikdo z této rodiny nebyl přestupkově řešen. Až po incidentu mi začali místní říkat, že se často hádali a také o tom, že z jejich zahrady pobíhají krysy a jiní hlodavci," popsal starosta obce Kravaře Vít Vomáčka.

Krajští kriminalisté na Českolipsku stále prošetřují úmrtí jednapadesátiletého muže a šestadvacetileté ženy. Obě těla byla nalezena před třemi týdny v autě poblíž obce Kvítkov. Podle informací Deníku mělo jít o sebevraždu a vraždu.

Šestadvacetiletá žena tehdy byla dokonce pohřešovaná a měl ji odvést právě bývalý přítel, který se údajně nemohl vyrovnat s jejich rozchodem. To měl být i motiv k vraždě. Obě jejich těla byla nalezena v autě ve vesnici zhruba 15 kilometrů od místa, kde bydleli.

S ohledem na probíhající vyšetřování zatím policie k případu nesdělila nic bližšího.

Podle statistik policie se v Libereckém kraji letos do konce listopadu staly čtyři vraždy, tři kriminalisté objasnili.

Uzavřený není ještě případ čtyřiadvacetileté Ukrajinky, která byla zavražděna v srpnu ve svém bytě v domě u autobusového nádraží v Liberci. Po podezřelém muži, kterého svědek viděl, jak mrtvou ženu vyhodil z okna a poté odnesl do nedalekého parku, policie stále pátrá.