Aktuálně se jednalo o řidiče, kteří využívají parkoviště hlavně k pobavení. Vše zaznamenaly kamery. ,,Mladiství si dělají z parkoviště závodní dráhu. Obzvláště když je tam nasněženo, jezdí tam "vytuněnými" automobily. Na parkoviště zajedou, vhodí dvacet korun, závora se jim otevře, ale aby nemuseli platit více při odjezdu, vystoupí z auta, násilím závoru zvednou, podjedou a závoru tím nalomí," uvedl František Kučera, starosta Kamenického Šenova.

Celým incidentem se bude zaobírat také pojišťovna. „Závory má město pojištěné proti vandalismu, takže se uvede číslo auta a vše potřebné na pojišťovnu. Policii jsme předali záznamy, kde je evidentní, že závoru ohýbají. Mladíkům to město jen tak nedaruje," dodal František Kučera.

Šenovská radnice vyčíslila škodu na něco málo přes šest tisíc korun. „Vzhledem k výši škody policisté případ vyšetřují jako trestný čin, konkrétně poškození cizí věci," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Rozsáhlé parkoviště, jehož součástí je i infocentrum pod Panskou skálou, je stavba z roku 2006. Plocha určená především turistům se v poslední době stala cílem vandalů už několikrát.