O incidentu, který se odehrál v pondělí večer v jablonecké večerce na ulici Palackého poprvé informoval server iDnes.

Zveřejnění spustilo vlnu reakcí. Jak na webových diskusích, tak mezi účastníky incidentu. Do redakce Jabloneckého deníku tak doputovala i nahrávka z průmyslových kamer. Majitel souhlasil z jejich zveřejněním, video tak mohou čtenáři Jabloneckého deníku shlédnout na jeho webových stránkách.

Skupinka mladých mužů, podle šetření Policie ČR nezletilých, zevluje kolem zeleniny před obchodem, vypadá to, že hledají drobné, které jim padají na zem. Zanedlouho vcházejí dovnitř.

Střih a jsme uvnitř obchodu. Mladíci míří do zadní části obchodu, kam za nimi jde i prodavač. U kasy stojí další návštěvník obchodu.

Za chvíli je celá skupinka zpátky. Jeden z mladíků nervózně gestikuluje směrem k prodavači, natahuje se po něm přes pult. Parťáci ho uklidňují a mladík odchází ven. Nejmenší z party je pryč, celé následující akce se neúčastní.

Uvnitř zůstávají už jen dva. Muž popíjející u pultu nijak nereaguje. Po chvíli se jeden z dvojice k muži obrátí a strčí do něj. Chytí ho pod krkem, naznačí ránu pěstí a pak ji i dokoná. Přichází třetí z povedené party a společně napadeného muže vytahují ven.

Prodavač tahá z pod pultu baseballovou pálku a kráčí za nimi. Napadený vběhne zpět do obchodu a běží do zadní části, poté se ukrývá za pultem.

Do obchodu se vrací první násilník a vrhá se na prodavače, který mezi tím pálku schoval. Začínají padat bedny s lahvemi. Do krámu vbíhají dva a skokem jsou u prodavače. Chlapec v oranžové čepici se snaží své kamarády – agresory mírnit, což se mu daří a prodavači podá dříve napadený muž pálku. Venku akci sledují další tři osoby.

Agresoři utíkají. Přijíždí policie.