Byl druhým nejvyšším mužem u policie v České Lípě a později také vůbec nejvýše postaveným policistou v Liberci.

U Krajského soudu v Liberci teď ale Miroslav Dvořák z České Lípy čelí obžalobě z přijímání úplatku. Soud se nově zajímá o to, zda Dvořák přijal úplatek ve výši asi 250 000 korun v souvislosti s projektem „Radary u škol". Všichni předvolaní svědci dosud vypověděli, že nevzal.

„S Dvořákem jsme se setkali asi třikrát. Působil na nás jako ostřílený, zkušený policista a prima člověk, který by nám mohl poradit, zda je vůbec reálné projekt na Liberecku rozjet. Nakonec ale zůstalo jen u diskuze, projekt se neuskutečnil," vypověděli už dříve Radovan Finfrle a Jan Fišer z firmy MAPRO s.r.o. s tím, že Dvořákovi rozhodně žádný úplatek nedali a ani to neměli v úmyslu. Bývalý ředitel policie prý peníze nepožadoval.

V úterý soud vyslechl Jana Rucze, majitele firmy na půjčování lešení, který úzce spolupracoval právě s Finfrlem a Fišerem. Byl to on, kdo tyto dva podnikatele s Dvořákem seznámil. „Dvořák po mně, ani firmě MAPRO nikdy žádný úplatek nepožadoval," řekl Rucz. Jak dodal, Dvořáka zná už přes 30 let a není si vědom, že by se kdy bývalý policejní ředitel zachoval nezákonně.

Dvořákovi hrozí za korupci osm let vězení. Pravomocně již byl exšéf policie potrestán podmíněným trestem za zneužití pravomoci úřední osoby. Odvolací krajský soud ale k novému projednání vrátil další tři skutky, mezi nimiž je nejzávažnější obvinění z korupce.

Dvořák vinu odmítá, podle něj jde o uměle vytvořenou kauzu, jež ho měla zlikvidovat. V čele policie na Liberecku byl pět let od prosince 2003. Původně ho okresní soud odsoudil na čtyři roky nepodmíněně. Odvolací soud mu ale trest zmírnil na podmíněný a zakázal činnost u policie na pět let. Potrestán byl za pomoc politikům ČSSD a zjišťování čísel pro soukromé účely.

Dvořák si také podle obžaloby ponechal sponzorský dar 100.000 korun určený pro policejní sdružení IPA. Údajně také používal služební vozy pro soukromé účely a využíval pracovníky údržby z ekonomického odboru policie při stavebních pracích.

Největší krajská policejní aféraÚnor 2009 - Dvořáka zatkla a v poutech odvedla policejní Inspekce, obviněn byl z přijímání úplatků i z toho, že zneužíval své postavení
Červenec 2010 - Případ začal po 17 měsících projednávat Okresní soud v Liberci
Říjen 2011 - Konečně verdikt: Dvořák dostal čtyři roky vězení, ale proti rozsudku se odvolal
Červen 2012 - Dvořák vyhrál soud s bulvárním Deníkem kvůli podvržené fotografii
Leden 2013 - Kauzu Dvořák začal projednávat odvolací Krajský soud v Liberci
Říjen 2013 - Krajský soud rozhodl jen o části obviněních Dvořáka a udělil mu podmínku na 18 měsíců
Od dubna 2014 - Soud se zabývá tím, zda vzal Dvořák úplatky