Na solidní paradox narazili kriminalisté z Českolipska. Slovy milovníka filmů by se dalo říci, že se stalo něco, jako když se milionářem stane chlapec z chatrče. Jen v obráceném gardu.

Kriminalisté objevili pěstírnu konopí v honosném rodinném domě ve vilové čtvrti v Mimoni, kousek od centra města. „Nezasvěcení lidé by si jen těžko dovedli představit, že právě v této seriózně vyhlížející nemovitosti funguje poloautomatizovaná produkce konopí," uvedla Ivana Baláková, mluvčí policie na Českolipsku.

Policie zabavila též urychlovače růstu

Pěstírnu si její provozovatelé, dva muži ve věku 39 a 40 let s trvalým bydlištěm na Mimoňsku, zařídili ve sklepě rodinného domu.  Policisté tu při domovní prohlídce v závěru minulého týdne  zajistili celkem 187 kusů těchto rostlin, a to v nejrůznějších fázích růstového cyklu vysoké od 35 do 130 centimetrů.

Policisté při domovní prohlídce v závěru minulého týdne  zajistili celkem 187 kusů rostlin.„Zabavili zde také kompletní technologické vybavení včetně zařízení pro automatické zalévání rostlin, speciálních výbojek urychlujících jejich růst,  vzduchotechniky,  ale i elektromateriálu a nebo hnojiv," upřesnila policejní mluvčí.

Podle ní nejsou oba muži policistům vůbec neznámí. Už v minulosti je kvůli konopí vyšetřovali, tehdy se ale jednalo „jen" o padesát rostlin. Teď už pachatelé převzali nové obvinění.

Pěstírnu zaplatily výnosy z minulosti

„Na základě zadokumentovaných podkladů a především také výsledků domovní prohlídky jsme oba obvinili ze spolupachatelství na  pokusu přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem ke své minulosti se zodpovídají i z dokonaného přečinu na nedovolené výrobě a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy rovněž  formou spolupachatelství," objasnila Ivana Baláková.

Policisté při domovní prohlídce v závěru minulého týdne  zajistili celkem 187 kusů rostlin.Zajímavé je, že pěstírnu ve sklepě honosného domu si muži zařídili právě z peněz, které získali prodejem oněch prvních padesáti kusů magické zelené rostliny. Pěstírnu policisté definitivně uzavřeli, obviněným hrozí až pět let vězení. Na soud budou čekat na svobodě.

Doposud největší a také nejvíce sofistikovanou pěstírnu na Českolipsku objevili kriminalisté vloni v prosinci v objektu bývalých jatek v České Lípě.  Našli tu technologie za nejméně 5 milionů korun. Na 400 metrech čtverečných se tu nacházelo zhruba 3 000 kusů rostlin. A přestože stávající technologie by pachatelům vynášela miliony, bylo zřejmé, že se chystali na další rozšíření. Případ vzhledem k jeho rozsahu převzala krajská kriminálka.

Konopí, marihuana a ČeskolipskoProsinec 2012 – Policie obvinila 19letého mladíka z Nového Boru. Na diskotéce chtěl útratu platit marihuanou. Obsluha ale zavolala policii.
Únor 2013 – Policie zatkla 29letého dealera, poté co prodal přes půl kila marihuany o šest let mladšímu mladíkovi, dalších 600 gramů měl dealer v autě. Díky nálezu rozjela policie sérii domovních prohlídek na Českolipsku a Liberecku a našla další konopí asi za dva miliony korun. Šlo by z něj ubalit 120 tisíc jointů.
Prosinec 2013 – Doposud největší a také nejvíce sofistikovanou pěstírnu na Českolipsku objevili kriminalisté vloni v prosinci v objektu bývalých jatek v České Lípě. Byly tu 3 tisíce kusů rostlin