„Řidička ho rozčílila tím, že ho měla údajně při vjezdu na kruhový objezd ohrozit," uvádí Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Řidič se naštval a na ženu v autě se „nalepil" a nepustil ji z dohledu. Žena projela od kruhového objezdu ulicemi Žitavská, Východní, Hrušínského, Dlouhou a Bardějovskou ulicí a snažila se ho setřást, to se jí ale bohužel nepovedlo.

Vše vyvrcholilo u nemocnice, kde žena odbočila do Bardějovské ulice. Zde ji řidič golfu začal předjíždět přes plnou čáru a úmyslně do ní naboural. Náraz její vozidlo odhodil na obrubník. Agresivní řidič poté vystoupil ze svého auta a křičel na ni, že za ní jel schválně, aby jí vysvětlil, že má vrátit řidičský průkaz.

Žena si v obavě o své zdraví přivolala na pomoc policisty. Před těmi se čtyřicetiletý muž všemožně obhajoval a vinu za nehodu svaloval na řidičku. „Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci se škodou 53 000 korun," dodala Baláková.

Další právní kvalifikace případu se bude odvíjet mimo jiné i od toho, co vypoví svědci, kteří pronásledování hyundaie viděli.