Ten jí po rozchodu dělá nyní ze života peklo. Minulý týden si několikrát násilím vynutil vstup do jejího bytu, kde ženě vyhrožval zabitím. Ve středu se nastěhoval do sklepa v domě, kde jeho expartnerka žije. Policisté již muže zadrželi a podala návrh na jeho vzetí do vyšetřovací vazby.

Žena do policejního protokolu například uvedla, že 11. července v jednu hodinu v noci zazvonil bývalý partner u jejích dveří a když mu otevřela, chtěl po ní, aby ho u sebe nechala přespat. Když to odmítla a zavřela dveře, začal na ně bouchat a pak je vykopl.

V bytě, kam proti její vůli vniknul, ji poté nejen urážel, ale také po ní hodil porcelánovou sošku, která ji jen náhodou minula. Přitom jí vyhrožoval, že ji zabije. Podobná návštěva se pak ještě opakovala v následujících dvou dnech. T

uto středu se expatrner pro změnu proti ženině vůli nastěhoval do jejího sklepa v domě. Policisté muže zadrželi a obvinili z porušování domovní svobody a z nebezpečného vyhrožování.

"Vzhledem k tomu, že se vyšetřovatel obává jeho dalšího chování na svobodě, podal na něj podnět k vzetí do vyšetřovací vazby," dodala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.