Českolipští kriminalisté dopadli zloděje, který 17. července nad ránem okradl v České Lípě dvě ženy. První oběť si vyhlédl na sídlišti Špičák kolem čtvrté hodiny. V tu dobu se sedmadvacetiletá žena vracela z diskotéky domů a on ji po cestě sledoval.

Žena si ho všimla a snažila se stále přidávat do kroku, ale útočníkovi neunikla. Když si pak odemykala vstupní dveře do panelového domu v Brněnské ulici a než se stačila dostat do bezpečí chodby, přiběhl k ní, z krku jí strhnul stříbrný řetízek a utekl s ním. Přitom ji pochopitelně pořádně vyděsil.

Stejný den o dvě hodiny později si ještě v městském parku počkal na šestadvacetiletou ženu, která tudy procházela, a z ramene jí strhnul kabelku. "Pachatelem byl o třiačtyřicetiletý cizinec, který se přechodně zdržuje na území naší republiky. Usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin krádeže si převzal ve čtvrtek," dodala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Neunesl nevěru. Partnerce vyhrožoval smrtí

Až o jeden rok si může pobyt za mřížemi prodloužit jednadvacetiletý mladík, který si v současné době odpykává ve věznici ve Stráži pod Ralskem. Aktuální trestní stíhání si vysloužil za nepřiměřenou žárlivou scénu, kterou před nedávnem ztropil své přítelkyní během její návštěvy ve věznici.

Stejně stará partnerka mladému vězni při setkání oznámila, že má intimní poměr s jiným mužem. Tuto informaci mladík nedokázal psychicky unést a okamžitě na ni slovně zaútočil s výhrůžkou, že ji i jejího milence zabije, jen co se dostane z vězení ven.

Svá slova pak opakoval i v SMS zprávách, což v mladé ženě vzbudilo důvodnou obavu nejen o její život, ale i o život jejího nového kamaráda. Obrátila se proto na policisty a podala na svého žárlivého přítele trestní oznámení. Jednadvacetiletý muž se bude zodpovídat z nebezpečného vyhrožování.