Z vraždy jednačtyřicetiletého muže z Liberecka policie obvinila jeho devětadvacetiletou přítelkyni. „Muž zemřel v pátek v pokoji hotelu nedaleko libereckého soudu na následky bodné rány do hrudi. Policie ženu stíhá vazebně, hrozí ji až osmnáctiletý trest," řekla  liberecká mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

„Již v minulosti měla žena několikrát problémy se zákonem, a to zejména v souvislosti s trestnými činy výtržnictví a vydírání," dodala mluvčí policie.

Násilný trestný čin se stal v pátek kolem 15:30 v hotelu, který je na křižovatce Chrastavské a Truhlářské ulice. Přes veškerou snahu záchranářů muž na následky zranění na místě zemřel. V pokoji byla také nahá poraněná žena, která křičela. „Následně ji policisté převezli k vyšetření a k odběru krve do Krajské nemocnice Liberec, kde byla do druhého dne hospitalizována," uvedla Šrýtrová.

Právě tuto ženu z Liberecka policie ze smrti muže viní. „Na základě zajištěných důkazů, výpovědí svědků a lékařské zprávy zahájili kriminalisté v neděli proti podezřelé ženě trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy," uvedla mluvčí policie. Kriminalisté mají zřejmě i vražednou zbraň. Jde o kuchyňský nůž, který našli na místě činu.