Nejen v této radě působili v době, kdy vládli Libereckému kraji. Na odměny neměli jakožto uvolnění radní ze zákona nárok. Oba vinu odmítají a proti rozhodnutí soudu se odvolají. Petráček vyvázl s nejnižším možným trestem, protože už všechny peníze nemocnici vrátil. Soudce mu vyměřil dva roky vězení s odkladem na jeden rok.

Bursa pak dostal za podvod dva roky vězení s odkladem na tři roky. Finančně se totiž s nemocnicí stále ještě nevyrovnal. Jedná se asi o 350 000 korun. „Nebylo mi to umožněno, což nechápu. Dávno jsem chtěl peníze vrátit," řekl bezprostředně po vynesení rozsudku Bursa.

Spolu s Bursou a Petráčkem čelili obvinění i další bývalí sociálnědemokratičtí zástupci kraje včetně bývalého hejtmana Stanislava Eichlera.

Soud všechny zprostil obžaloby. Trest jim hrozil za to, že dotyční Bursovi a Petráčkovi pobírání odměn v krajských akciových společnostech (českolipská nemocnice a Silnice LK) umožnili.

V případě vyplácení odměn ve společnosti Silnice LK soudce prohlásil, že se trestný čin nestal. „Soud se s obžalobou neztotožnil," řekl soudce Richard Skýba. Devět radních a dva manažeři firmy si tak mohli oddechnout.

Rozsudek není pravomocný. Státní zástupkyně si ohledně odvolání ponechala lhůtu na rozmyšlenou.